Tryg i hjemmet – tryg på nettet

Torsdag 26. november kl. 15–18

Få gode råd fra politiet om, hvordan du beskytter dig mod både svindel og indbrud. Politiet besøger Ballerup Centret for at sætte fokus på tryghed i hverdagen. Her kan du få konkrete råd til, hvordan du bedre undgår digitale svindlere, og hvordan du kan gøre dit hjem mindre attraktivt for indbrudstyve.

Svindlere bliver stadig dygtigere, men med de rette forholdsregler kan du mindske risikoen for at blive snydt. Det samme gælder indbrud, lys, liv og aktivitet omkring boligen kan være med til at holde tyven væk.

Kig forbi og få en snak med politiet. De står klar med råd, sparring og konkrete eksempler og hjælper gerne med spørgsmål, der tager udgangspunkt i din egen situation.

“Kom og tal med os – vi står klar med råd, sparring og konkrete eksempler og hjælper med dine specifikke behov.” siger lokalbetjent Agim Memisi

Information

torsdag 26. november
Kl. 15.00
-
18.00
Ved La Rustica

Flere aktiviteter

Monster-sej børnebillet
Læs mere
Gratis edderkoppe-skattejagt
Læs mere
Kravl i edderkoppens spind
Læs mere